چند نکته درباره چای

تاریخ ثبت: 1396/05/28
چند نکته درباره چای

چای یکی از محبوب ترین و مشهورترین نوشیدنی های جهان است که بسیاری از مردم نوشیدن آن را جزو یکی از اعمال روزانه خود می دانند. با این حال کسی از ریشه چای خبر ندارد اما برخی بر این باورند که نوشیدن چای از چین آغاز شده و آرام آرام به اقسانقاط جهان راه یافت. 

در گذشته بسیاری از مردم درک کرده بودند گیاهان زیادی هستند که خواص دارویی دارند و برای بهبود سلامت مفید هستند به عنوان مثال گیاه بابونه می تواند به شما در خوابیدن راحت کمک کند یا زنجبیل که برای کسانی که معده درد دارند مفید است. یکی از نوع گیهاهان که خواص دارویی دارد چای است که مهم ترین خاصیتهای زیادی از جمله ، تسریع حرکات تنفسی، سرعت گردش خون، رفع خواب آلودگی و گوارش بهتر غذا را می توان نام برد.

طبق مطالعات انجام شده روی انواع چای در برزیل ،  در این گیاهِ با خاصیت، مقدار زیادی آلومینیوم و فلوراید وجود دارد و همین امر باعث می‌شود در دندان‌ها به ویژه در کودکان دچار تغییر رنگ شدید شود که به فلوئوروزیس دندانی نیز معروف است و حتی گفته اند که آلومینیومی که در چای وجود دارد یک نگرانی بزرگ است و باعث ابتلا به بیماری آلزایمر می‌شود اما افراد زیادی از مردم جهان روزانه بسیاری از چای می نوشند و لذت می برند.